Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Реформування системи охорони здоров`я, насамперед первинної медико-санітарної допомоги, є складовою Програми економічних реформ Президента України на 2012-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Відповідно до рішення сесії Миколаївської міської ради з 01.03.2013 р. міську поліклініку № 4 реорганізовано в Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 (далі – Центр).
На території обслуговування Центру проживає 60 432 мешканці, з них дітей до 18 років 12 559 осіб.
З метою наближення первинної медичної допомоги до населення, поліпшення доступності медичних послуг відкрито 6 сімейних амбулаторій,  більшість з них розташовані у віддалених мікрорайонах міста Матвіївка, Тернівка, Варварівка, Соляні-Північний.
У кожній сімейній амбулаторії працюють ліжка денного стаціонару, розширюються можливості використання такої форми надання медичної допомоги як стаціонар на дому. Організація стаціонару на дому забезпечує огляд сімейного чи дільничного лікаря, у разі наявності показань - лабораторне та інструментальне обстеження. Така форма лікування є оптимальною у разі необхідності забезпечити адекватну знеболюючу терапію онкологічним хворим, при лікуванні осіб старечого віку.
У Центрі та сімейних амбулаторіях функціонують кабінети профілактичних щеплень для дітей та дорослих, фізіотерапевтичні кабінети, проводиться забір біологічного матеріалу для лабораторного обстеження.
Прийом пацієнтів у сімейних амбулаторіях проводять лікарі первинної медичної допомоги - сімейні лікарі, лікарі-терапевти, педіатри дільничні, лікар акушер-гінеколог або акушерка. Це дає можливість якісно надавати первинну медичну допомогу всім віковим категоріям населення, в першу чергу дітям.
Сімейний чи дільничний лікар організовує медичне обстеження пацієнта, надає рекомендації з профілактики захворювань та їх ускладнень, проводить лікування в амбулаторних умовах, у тому числі – в денному стаціонарі або стаціонарі вдома.
Сімейний лікар в майбутньому має стати головним консультантом всіх членів сім`ї з медичних питань.
При наявності відповідних показань, що визначені наказами Міністерства охорони здоров`я України, лікар первинної медичної допомоги здійснює у встановленому порядку направлення пацієнтів на консультацію до лікарів-спеціалістів або до відділення цілодобового стаціонару міської лікарні.
Для проведення комплексних медичних оглядів пільгових категорій населення (ветерани війни, постраждалі від аварії на ЧАЕС та ін.) до сімейних амбулаторій за графіком виїжджають відповідальні лікарі Центру разом з лікарями-спеціалістами міської лікарні № 4, у тому числі хірург, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, ендокринолог.
У Центрі реалізовано право пацієнта в межах закладу вільно обирати лікаря первинної медичної допомоги.
За сприяння Миколаївської міської ради, Управління охорони здоров`я Миколаївської міської ради забезпечено проведення заходів щодо оснащення Центру та сімейних амбулаторій медичною технікою та виробами медичного призначення. Всі сімейні амбулаторії забезпечено електрокардіографами, глюкометрами, фізіотерапевтичною апаратурою, іншим медичним обладнанням.
Сьогодні актуальним є питання укомплектування сімейних амбулаторій лікарями загальної практики-сімейної медицини. У 2012 році підготовлено 10 сімейних лікарів, 6 лікарів проходять  підготовку з березня 2013 року.
Однак, в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста залишається кадрова проблема. Міською радою та Управлінням охорони здоров`я Миколаївської міської ради вживаються заходи щодо заохочення сімейних лікарів та сімейних медичних сестер. Проте, без прийняття відповідних заходів на державному рівні стосовно підготовки медичних кадрів, створення належних умов праці медичного персоналу та мотивації праці зазначену проблему вирішити неможливо.
Минулі 2 місяця, упродовж яких здійснено реорганізацію первинної медичної допомоги, були найбільш напруженими і складними як для мешканців міста, так і для медичних працівників. Новітнє завжди сприймається з пересторогою, іноді навіть з негативізмом.
Однак, практика свідчить про правильно обраний шлях. Незважаючи на окремі епізоди непорозумінь, що виникали та усувались в робочому порядку, за період впровадження медичної реформи в Центрі не зафіксовано випадків відмови в наданні медичної допомоги, погіршення показників стану здоров`я населення.
У світі немає нічого досконалого. Медична галузь, як і людське суспільство постійно розвивається. Порядок надання медичної допомоги в подальшому буде удосконалюватись з урахуванням набутого досвіду, професійного зростання, економічної доцільності та побажань громадян.
Наслідком впровадження реформи неодмінно стануть покращання якості та доступності медичної допомоги, максимальне задоволення медичних потреб людей, поліпшення показників здоров’я населення.

Заступник головного лікаря ЦПМСД № 4  О. Черненко

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 432 особи

Надано допомогу 397 особам

Госпіталізовано 115 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку