Медики долучились до вшанування пам'яті жертв голодоморів
24 листопада медики Миколаївщини долучились до вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. По всій області відбулись жалобні заходи в пам'ять про жертв геноциду.
Обласна клінічна лікарня урочисто святкує своє 70-річчя
23 листопада в українському театрі драми та музичної комедії відбулись урочистості до 70-річчя з дня заснування обласної клінічної лікарні. Привітали колектив закладу прийшли почесні гості, представники влади, ветерани лікарні.
На початку святкового заходу продемонстровано відеоролик про історію лікарні та її сьогодення.
З вітальним словом перед присутніми виступив заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко. Він висловив подяку за шляхетний труд медиків Миколаївської області та вручив грамоти ОДА фахівцям обласної клінічної лікарні.
Розширене засідання ради реформ
21 листопада проведено розширене засідання ради реформ за участю заступника начальника управління Оксани Черненко, начальника обласного центру здоров’я Оксани Баланської, членів робочої групи медичної ради реформ, керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Звертаючись до присутніх, Оксана Черненко зазначила важливість реалізації реформи медичної галузі в Миколаївській області та значущість злагодженої співпраці всіх гілок влади і керівників закладів охорони здоров’я області.
Навчання медичних працівників роботі в медичній інформаційній системі
В обласному центрі паліативної допомоги та інтегрованих послуг 20-23 листопада 2018 року проходять тренінги для медичних працівників кабінетів «Довіра» закладів охорони здоров’я області з вдосконалення навичок роботи в медичній інформаційній системи «ВІЛ-інфекція в України».
Під час навчання, яке проводитися за підтримки фахівців ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», понад 40 лікарів та медичних сестер зможуть не лише ознайомитись з можливостями медичної інформаційної системи, а й практично закріпити отриманні знання.
Активне виявлення туберкульозу методами флюорографічного та бактеріоскопічного обстеження
20 листопада проведено апаратну нараду управління під головуванням начальника УОЗ ОДА Павла Георгієва, за участю заступників начальника Оксани Черненко та Людмили Чинякової обласних експертів, головних лікарів закладів охорони здоров’я області.
Національна стратегія реформування будинків дитини в дії. До Всесвітнього дня дитини
У серпні 2017 року розпорядженням КМУ схвалена Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, тобто реформування системи громадського виховання дітей і підлітків. Обласний будинок дитини відноситься саме до таких установ.
У 1991 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини та визнала, що сім'я є найкращим середовищем для становлення особистості. У той же час в силу різних причин не кожна дитина в нашій країні має можливість рости в сприятливому сімейному оточенні. Сьогодні їх підтримують такі установи, як будинок дитини. Однак реформа передбачає:
Це важливо, бо це життя тих людей, заради яких ми працюємо, - Олексій Савченко про розвиток медицини на Миколаївщині
Про роботу із поліпшення надання медичних послуг в області, створення єдиної диспетчерської служби 103, функціонування «Віконець життя», будівництво амбулаторій та закупівлю обладнання і транспорту розповів голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко під час свого виступу на ІV Миколаївському економічному форумі 15 листопада.
«У минулому році ми створили єдину диспетчерську службу 103, куди надходять всі виклики. Ми повністю модернізували всі системи, які сьогодні є, задіяли все, що можливо задіяти і в режимі онлайн бачимо як просувається «швидка», скільки треба часу, щоб вона потрапила в те, чи інше місце», - відзначив Олексій Савченко.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, МОЗ України та Нацслужба здоров’я презентували план трансформації медичної системи на 2019 рік
У наступному році на медичну систему України чекає масштабна трансформація. Стартує впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої допомоги, почнуться зміни в системі екстреної медицини та державних закупівлях ліків і медичних виробів.
На розширеній нараді, яка відбулась 16 листопада в Вінниці, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував план медичної реформи на 2019 рік для лікарів, керівництва закладів, місцевої та центральної влади зі всієї України.
Нарада відбулася за участі в.о. міністра охорони здоров’я, доктора Уляни Супрун, заступників міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, Ольги Стефанишиної, Олександра Лінчевського та голови Національної служби здоров’я Олега Петренка. Взяла участь у нараді і делегація від Миколаївської області, до складу якої увійшли заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Павло Георгієв, начальник міського управління охорони здоров'я Ірина Шамрай та інші фахівці.
Додаткові номери телефонів щодо реалізації приймання не голосових викликів екстреної медичної допомоги
- Водафон 050 450 90 53; 050 490 91 49
- Київстар 067 517 09 04; 067 516 28 93
До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!
Телефон Урядової «гарячої лінії»
1545
























